Historia szkoły

Nasza szkoła powstała w 2004 roku z inicjatywy grupy rodziców oraz nauczycieli, którzy poszukiwali alternatywnych rozwiązań w edukacji własnych dzieci.
Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym edukacja nie będzie prowadzona w oparciu o model fabryki – taśmowo produkującej takie same, zestandaryzowane „produkty”.
Szukaliśmy indywidualności w edukacji, wszechstronności, otwarcia i wolności. W ten sposób powstała szkoła, która pracuje w oparciu o założenia pedagogiki waldorfskiej.

Zadaniem naszej szkoły jest budowanie u dziecka postawy zaangażowania w procesie zdobywania wiedzy
i emocjonalnego stosunku do wykonywanych czynności. Wiedza staje się nieodłącznie powiązana z pasją.
Taka postawa procentuje zwłaszcza w późniejszych etapach nauki oraz w dorosłym życiu zawodowym.

Ta wyjątkowa szkoła uczy, jak stawać się mądrym i szczęśliwym człowiekiem, jak dokonywać właściwych wyborów i budować dobre relacje z ludźmi i środowiskiem naturalnym.
Uczy twórczego myślenia i współdziałania jako alternatywy wobec współzawodnictwa i mechanicznego odtwarzania podawanych wiadomości.
Szkoła angażuje w swe działania rodziców i ściśle z nimi współdziała w procesie wychowania dziecka.
Dzięki szczególnemu rytmowi wewnątrzszkolnych świąt i spotkań, wokół szkoły budowane jest zintegrowane środowisko i unikalna, rodzinna atmosfera.

Nasza szkoła jest szkołą otwartą, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej, dostępną dla każdego, komu zależy na wspieraniu swojego dziecka w jego rozwoju i szczęśliwym dzieciństwie. W szkole funkcjonuje system stypendialny umożliwiający uczęszczanie wszystkim bez względu na sytuację materialną.

Nasza pedagogika jest najprężniej rozwijającą się pedagogiką alternatywną na świecie i wywodzącą się
z nurtu ruchu reformy edukacji z początku XX wieku. Posiadając już 100 letnie doświadczenie oraz ponad 1000 szkół na całym świecie tworzymy nową rzeczywistość szkolną, miejsce gdzie dziecko może swobodnie rozwijać się zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami, w atmosferze wsparcia i samodzielnej pracy.